Ulusal birliğimizi pekiştirmek, ebediyete intikal eden aziz şehitlerimizi en etkili bir biçimde anmak, milli duygu ve heyecanı en üst düzeyde tutmak amacıyla  15 Temmuz 2017 Cumartesi günü İlçemiz Milli İrade ve Demokrasi Meydanında 15 Temmuz Şehitlerimizi anma Programına İlçe Kaymakamımız Mehmet Alper ÇIĞ, Belediye Başkanı Esat ÖZTÜRK, Cumhuriyet Başsavcısı, Daire Amirleri ve halkın yoğun katılımıyla Milli Birlik ve Beraberlik Günü  yapıldı. Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Ardından Kur'anı Kerim tilaveti okunarak İlçe Müftüsü tarafından dua edildi.Siyasi parti temsilcileri ve Belediye Başkanı tarafında konuşmalar yapıldı.
        İlçe Kaymakamımız Mehmet Alper ÇIĞ’ın konuşmasının ardından, öğrenciler tarafından şiirler okundu. 15 Temmuzla ilgili Anı defteri açıldı. Belediyemiz tarafından halkımıza ikramda bulunuldu. Akabinde Grup Devran tarafında İlahiler ve ezgiler söylendi. Ardından Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşması canlı olarak  izlendi. Daha sonra Merkez Ulu Camiinde sabah namazı kılınarak dualar edildi ve birinci gün program sona erdi. 
        16 Temmuz Pazar akşamında  Milli İrade ve Demokrasi Meydanında  İlçe Kaymakamımız Mehmet Alper ÇIĞ, İlçe Belediye Başkanı Esat ÖZTÜRK konuşma yaptılar. Programa Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ile Oda Başkanlarının  ve halkımızın katılımıyla saat 00:00'da program sona erdi.