Tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de Çanakkale Zaferinin 102. Yıl dönümü kutlanarak şehitlerimiz rahmet ve saygıyla anıldı.
        Programa İlçe Kaymakamımız Mehmet Alper ÇIĞ, Garnizon Komutanı Selahattin TOPAL, Belediye Başkanı Esat ÖZTÜRK, Daire Amirleri, Öğretmen, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı. Etkinliklere 18.03.2017 tarih ve saat 10:00’da Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenklerin sunulması ile başlanıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı J. Asb. Kd. Üçvş. Davut DEMİR tarafından yapıldı ve buradaki program sona erdi.
            Heyet halinde buradaki programdan sonra Ömer Emine AKIN Anadolu Lisesinde yapılacak programa geçildi.
        Ömer Emine AKIN Anadolu Lisesinde; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kuranı Kerim Tilaveti, günün anlam ve önemini belirten konuşma, Çanakkale Şehitleri şiiri, Seyit Onbaşı Piyesinin oynanması, Ezgilerin seslendirilmesi, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi konulu ropörtaj, 15 Temmuz konulu video ile sona erdi.
            Akabinde saat 12:00’de İlçe Kaymakamımız Mehmet Alper ÇIĞ tarafından Şehit aileleri onuruna Göz başı restaurantta verilen yemekle 18 Mart etkinlikleri son buldu.