Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında düzenlenen protokol gereği ilçemizde 4.sü düzenlenen Yahyalı Geleneksel Çocuk Oyunları şenliği 13/04/2017 Perşembe günü 80. Yıl Cumhuriyet Spor Salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet KAFALI’nın yapmış olduğu açılış konuşması ile başladı.
Programa İlçe Kaymakamımız Mehmet Alper ÇIĞ, Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Ersin ÇAKIR, Garnizon Komutanı Selahattin TOPAL, Daire Amirleri, Öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Şenlikler kapsamında unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza aktarmak için ilçemizde görevlendirilen H.H.Arıkan M.T.A.L beden eğitimi öğretmeni Halit ELDEK koordinatörlüğünde İlçemiz okullarında Yağ Satarım Bal Satarım, Mendil Kapmaca,Tombik,Kaleli Yakan Top Oyunları öğretilerek ilçedeki bütün okulların şenliğe katıldığı Yahyalı İlçesi çocuk oyunları şenlikleri düzenlendi. Şenlikler kapsamında 264 öğrenciye katılım belgesi ve madalya verildi.  22 okula kupa ve eğitim seti dağıtıldı ve program son buldu.