Yahyalı’da Halk Oylaması Güvenliği Toplantısı, İlçemiz Kaymakamı Mehmet Alper ÇIĞ başkanlığında yapıldı.
Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda Anayasa Değişikliği Halk Oylamasının huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya, Kaymakam ÇIĞ’ın yanı sıra C.Başsavcısı Harun DELİBALTA, C.Savcısı Emrullah POLAT, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Osman ESEBALİ, İçe Emniyet Müdür V. Murat SAYGILI, İlçe Jandarma Komutan V. İsmail BACACI ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet YILDIZ katıldı.
İlçe Kaymakamımız, toplantıda yaptığı konuşmada, 16 Nisan tarihinde yapılacak Anayasa Değişikliği Halk Oylamasına ilişkin sürecin 16 Şubat’ta başladığını hatırlatarak, oylama sürecinin Yahyalı’da huzur ve güven içerisinde tamamlanacağına inandığını belirtti.
Oylama öncesi, oylama sırası ve oylama sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak mülki idare amirleri ile polis ve jandarma teşkilatına düşen önemli görevler bulunduğunu ve bununla ilgili çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğünü ifade eden Kaymakam ÇIĞ, toplantıda, en küçük bir olumsuzluğa meydan vermemek için tedbirlerin bir kez daha gözden geçirileceğini kaydetti.
Toplantı, Anayasa Değişikliği Halk Oylamasına ilişkin yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.