Türkiye halk Oyunları Federasyonu Yahyalı Kaymakamlığı ve Yahyalı Belediyesi iş birliği ile düzenlenen halk oyunları 2017 yılı grup yarışmaları ikinci hafta programı düzenlenen törenle başladı.
Törene İlçe Kaymakamımız Mehmet Alper ÇIĞ, Yahyalı Belediye Başkanı Esat ÖZTÜRK, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ali ÖZÇELİK, protokol üyeleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.
         Törende açılış konuşmasını Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ali ÖZÇELİK yaptı ve ardından,İlçe Belediye Başkanı Esat ÖZTÜRK tüm sporculara başarılar diledi.
         Yahyalı Kaymakamımız Mehmet Alper ÇIĞ konuşmasında sizleri burada ağırlamaktan dolayı onur duymaktayız, turizm merkezi Yahyalımıza hoş geldiniz  diyerek ilçemizin çeşitli güzelliklerini anlattı ve Yahyalımızın bir turizm merkezi olduğunu belirten Kaymakamımız halk oyunlarının kültürel mirasımız olması nedeniyle  farklı bir yere sahip olduğunu söyledi Kaymakamımız İlçemizde yarışmaların yapılması kararını veren Halk Oyunları Federasyonuna ve organizasyona öncülük eden Yahyalı Belediyesine, Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Gençlik ve Spor Müdürlüğüne teşekkür etti.