İlçemizde Doğalgaz Temel Atma Töreni 4 Ağustos Cuma günü  İlçemiz Cumhuriyet Meydanında gerçekleşti.
Programa Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ, Milletvekili Taner YILDIZ, Milletvekili Sami DEDEOĞLU, Kayseri Valisi Süleyman KAMÇI, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa ÇELİK, İlçe Kaymakamımız Mehmet Alper ÇIĞ, Yahyalı Belediye Başkanı Esat ÖZTÜRK, Kamu Kurum ve Kuruşlarının Yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Mahalle Muhtarları ve Yahyalı halkı katıldı.
Kayserigaz Genel Müdürü Hasan Yasir BORA konuşmasında Yahyalıyı en çevreci ve ekonomik yakıt olan doğalgaza kavuşturmak için buradayız. Bugünden itibaren Yahyalı Halkına en kısa sürede doğalgaz hizmetini sunmak için üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.
Yahyalı için toplamda 40 milyon liralık bir yatırım yapacağız, doğalgaz altyapı çalışmamızda, 40 kilometre çelik hat, 120 kilometre polietilen hat, 60 kilometre servis hattı döşeyerek ve 2600 adet servis kutusu kullanacağız. 2017 sene sonu itibarıyla Yahyalı ilçe merkezinin neredeyse tamamına doğalgaz hattı yapmayı planlıyoruz, 2018 yılında ise ilçenin ana beslemesi olan Develi - Yahyalı çelik hattını tamamlayarak önümüzdeki sene sonunda tüm ilçenin gaz arzının sağlanacağını belirterek konuşmasını tamamladı.
Akabinde Protokol Doğalgaz Temel Atma Törenini gerçekleştirdiler ve ilçemizden ayrıldılar.