Yahyalı Belediyesi bünyesinde kurulan Yahyagazi Bilgi Evi Sosyal Etkinlik Merkezi'nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
Açılış törenine Yahyalı Kaymakamımız Mehmet Alper Çığ, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı,  İlçe Müftüsü Dursun Sarı, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 Törende selamla konuşması yapan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, çocukları sokağın olumsuz etkilerinden koruyarak,  güvenli ve kontrollü bir ortamda ders çalışmalarını, kitap okumalarını ve boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için Yahyagazi Bilgi Evi'ni açtıklarını ifade etti. 
Açılış töreninde konuşan Yahyalı Kaymakamımız Mehmet Alper ÇIĞ'da; " Yüce yaratanın ilk emri okudur. Okumayla toplumlar gelişebilir, kalkınabilir. Okumak bizi bilgiye ulaştırır. Bu anlamda belediyemizin hazırladığı bilgi evinde de, öğrencilerimizin bilgiye ulaşmada çok önemli bir görevi ifa edeceğini düşünüyorum. Bu anlamda emeği geçen başta Belediye Başkanımız Esat Bey'e, belediyemize çok teşekkür ediyorum. Burayla koordineli bir şekilde, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz ile buranın daha işlevsel bir şekilde faaliyet göstermesine katkı vereceğiz." ifadelerini kullandı.
 Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Dursun Sarı' nın yaptığı dua ile Yahyagazi Bilgi Evi Sosyal Etkinlik Merkezi'nin açılışı yapıldı.