Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu tarafından düzenlenen, U-19 OPEN (Açık yaş) bay ve OPEN bayan R6-1.Ayak Rafting Türkiye Şampiyonasının iki ayrı kategori yarışmasında  ÇAYKUR Spor Rafting takımları şampiyon oldu.Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu, Yahyalı Kaymakamlığı ve Yahyalı Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa organize edilen yarışmalara, Türkiye’nin değişik illerinden 12 Rafting Kulübü takımından onlarca Rafting Antrenörü, Kulüplerin Yöneticileri ve 100’e yakın profesyonel bay ve bayan sporcu katıldı. U-19 Yarışmalarında Çaykurspor’un ardından ikinciliği Ardeşen Belediye spor Kulübü, şampiyonanın üçüncülüğü ise Rizespor Rafting takım kazanmış oldu. Açık yaş erkeklerde yine birinci olan Çaykurspor’un ardından ikinciliği Rizespor takımı, üçüncülüğü ise, Ruba Doğaspor elde etmiş oldu. Yarışmaların U19 ve U23 etaplarında, 1. Ayak Türkiye Şampiyonu olan Çaykurspor Rafting takımlarının kupa ve madalyalarını, İlçe Kaymakamımız Mehmet Alper Çığ ve İlçe Belediye Başkanı Esat Öztürk ve diğer protokoldeki davetiler tarafından tebrik edilerek, taktım edildi. Yarışmalarının ilk gününe Eski Ekonomi Bakanı, Kayseri Milletvekili Sayın Mustafa Eltaş’ta katıldı.

        Yahyalı Kaymakamımız Mehmet Alper Çığ, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, İlçemizin  tanıtımında baştaRafting As Başkanı Fikret Yardımcı olmak üzere, dört gün dolu, dolu geçen ve ilçeye erken bir bahar coşkusunun yaşanmasına vesile olan bu resmi organizasyonda kendileriyle birlikte emek veren, destek olan, herkese teşekkür ettiler. Yahyalı Kaymakamımız Mehmet Alper ÇIĞ, Yahyalı Belediye Başkanı ve Rafting As Başkanı Fikret Yardımcı, Rafting sporları için çok müsait olan ilçelerinde uluslararası bir spor dalı olan Rafting sporlarının yapılması ve milli sporcularının yetiştirilmesi için üzerlerine düşecek olan her türlü maddi ve manevi desteği ve imkanı oluşturma çalışmalarına başladıklarını ifade ettiler. Şelaleler şehri olan Yahyalı ilçesinde bundan böyle Rafting takımlarının kurulması ve sporcuların yetiştirilmesini talep ettiler.

 

İlk defa Yahyalı’da gerçekleşen Rafting Türkiye Şampiyonası 1.Ayak yarışmalarına,  Yahyalı halkı ve bilhassa gençler su sporlarının en önemlilerinden olan Rafting sporuna yoğun ilgi gösterdiler.