İlçe Kaymakamımız Mehmet Alper ÇIĞ  başkanlığında Yahyalı Yatılı Bölge Ortaokulunda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet KAFALI, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Okul Aile Birliği Üyeleri, Okul idaresi ve okul öğretmenlerinin katılımıyla 10 Mayıs 2017 günü saat 15: 00 da toplantı yapıldı.
Toplantı okul müdürü Kadir ÇAMDAL’ ın sunumuyla başladı. Sunumda okul hakkında detaylı bilgiler verildi.  Sunumdan sonra İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Alper ÇIĞ  kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında eğitim öğretimin öneminden bahsederek, Yatılı Bölge Ortaokulları’nın eğitim ve öğretimdeki yerinin önemine vurgu yaptı. Daha sonra toplantıya katılanlarla tanışarak okulun sorunlarını dinledi. Toplantıya katılanlar söz alarak Yahyalı Yatılı Bölge Ortaokulunda eğitim ve öğretim hakkındaki çalışmalarla bilgi paylaşımında bulundu. Toplantıya katılan veliler okuldaki eğitim öğretimdeki memnuniyetlerini ifade ettiler. İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Alper ÇIĞ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet KAFALI dile getirilen sorunları da dinleyerek, bu sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapılacağını ifade ettiler.
Toplantı İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Alper ÇIĞ’ın katılımcılara teşekkür etmesiyle sona erdi. Toplantıdan sonra katılımcılarla birlikte okulun gezilmesinden sonra Kaymakamımız Mehmet Alper ÇIĞ katılımcılarla vedalaşarak okuldan ayrıldı.